Detail der Frage
Dobrý den, ráda bych Vám položila dotaz. Jsem 3 neděle po KETu (dvou osmibuněčných embryí), a před týdnem mi, několikrát po sobě, vyšel jasně pozitivní test. Naposledy v neděli
odpoledne, a to v limitu.V pondělí jsem místo Crinone začala užívat Utrogestan a v poledne došlo ke krvácení. Jednorázovému. Kdyby šlo jen o samotné krvácení pochopím, že to k začátkům těhotenství někdy patří, ale vyšlo ze mne krom krve, kousků děložní sliznice
(cucky), i COSI oválného cca 15mm, co se podobalo puchýři. Při promáčknutí z TOHO vytekla čirá tekutina. Nevíte co to mohlo být???
Test v úterý stále pozitivní, na další se chystám zítra...
Děkuji za odpověď.
Dobrý den.
Krvácení se může v těhotenství skutečně objevit a nemusí to znamenat nic špatného. Na druhou stranu je ale každé krvácení třeba brát jako rizikový faktor. Pokud se týká části sliznice a oválného puchýřku, je velmi obtížné se takto po mailu k tomu vyjadřovat. Mohlo jít o plodové vejce, ale třeba jen o část cysticky změněné děložní sliznice. V prvním případě by samozřejmě šlo o vážný problém, stejně by ale ještě byla šance, že se ujala obě embrya a jen jedno z nich bylo potraceno, zatímco druhé pokračuje normálně ve vývoji. Určitě bych doplnil co nejdříve ultrazvukové vyšetření, které vše objasní. Přeji Vám, aby vše dobře dopadlo.
S pozdravem MUDr. Jan Šulc